Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Turite klausimų?

Kodėl reikalinga burnos higiena odontologo kabinete?

Šios procedūros metu pašalinamos kietos ir minkštos apnašos, pigmentinės dėmės, nupoliruojami kabančių plombų kraštai. Be to, yra atliekama dantų ir protezų profilaktinė apžiūra, padedanti užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms, po burnos higienos dantenos nebekraujuoja, todėl gydantis odontologas gali efektyviau dirbti bei tiksliau parinkti plombos spalvą.

Kodėl traukiami protiniai dantys?

Poreikis traukti dantis kyla dėl įvairių problemų. Dažniausiai pasitaikantys atvejai, kuomet traukiami protiniai dantys: 1. Protiniai dantys auga netaisyklingai (pakrypę į šoną, į gretimą dantį); 2. Aplink protinį dantį vystosi infekcija (perikoronitas), kuri prasideda dėl po „dantenų kapišonu” besikaupiančių maisto likučių ir nekokybiško dantų išsivalymo; 3. Išdygęs protinis dantis sutrikdo normalų sąkandį (kandimo pozicija tampa nepatogi ar net žalinga); 4. Sunku tinkamai valyti išdygusį protinį dantį, todėl atsiranda didelė karieso, gingivito, periodontito ir kitų ligų atsiradimo rizika.

Kiek trunka dantų implantacija?

Pats dantų implanto įsriegimas trunka apie 20-30 minučių, o su pasiruošimo ir kitais reikalingais papildomais darbais visa procedūra gali trukti iki valandos. Žinoma, procedūros laikas priklausys ir nuo implantų kiekio. Jeigu jų sriegiama daugiau nei vienas, operacija truks dar šiek tiek ilgiau.

Kokie simptomai jaučiami po dantų implanto įsukimo?

Atlikus dantų implantaciją gali būti jaučiamas nedidelis maudimas, kurį reikėtų malšinti gydytojo išrašytais vaistais. Taip pat gali būti matomas patinimas, kartais atsiranda kraujosruvų žande.

Kuomet reikalingas kaulo priauginimas?

Kaulo priauginimo procedūra (augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsodinti implantą esamo kaulo nepakanka. Jeigu trūkstamų dantų vietoje kaulas ilgą laiką nebuvo apkrautas natūraliu kramtymo krūviu, jis pamažu atrofuojasi. Parasideda kaulo rezorbcija – kaulo nykimas. Yra keletas skirtingų kaulo atstatymo procedūrų.

Ar yra kokių nors ligų, dėl kurių negalima implantuoti dantų?

Galima sakyti, kad ne. Jeigu Jūs sergate rimta liga, tokia kaip širdies ar kraujagyslių nepakankamumas, inkstų ligos, Jūsų imuninė sistema pažeista, visuomet informuokite dantų gydytoją. Kartais šalutiniai vaistų poveikiai gali įtakoti gijimo procesą, todėl Jūsų gydytojas turi būti informuotas apie visus reguliariai vartojamus vaistus. Remdamasis Jūsų ligos istorija, Jūsų gydytojas apsispręs dėl dantų implantacijos.

Kita aktuali informacija

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetpushpinmap-markerclockcrossmenu