Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Dantų protezavimas

Apie paslaugą
Kainos

Dantų protezavimas – tai procedūra padedanti atkurti dalį ar pilnai prarastus dantis, kai pagamintais dantų protezais užpildomos tuščios ertmės, taip pilnai atkuriant estetinį vaizdą ir kramtymo funkciją.

Dantų praradimas - tai labai nemaloni ir traumuojanti patirtis. Dėl estetinės išvaizdos praradimo žmogus bijo šypsotis ar juoktis, dėl atsiradusio šveplavimo gėdijasi kalbėti, o dėl kramtymo funkcijos praradimo darosi nepatogu ar sunku kramtyti mėgstamą maistą. Dantų netekimo priežastys yra pačios įvairiausios: nuo ligų, tokių kaip periodontitas, užleisto ir negydyto karieso, iki nelaimės ir traumos atvejų, todėl tai gali nutikti kiekvienam bet kuriame amžiuje. Visa laimė, kad dantų protezavimas ir pažangiausios technologijos lengvai išsprendžia šias problemas ir padeda sugrąžinti sveiką ir gražią šypseną.

Kokios būna dantų protezų rūšys?

Protezai yra skirstomi į 2 pagrindines rūšis – išimamus ir fiksuotus, o fiksuoti dar skirstomi į fiksuotus ant dantų ir fiksuotus ant implantų.

Išimami protezai:

 •     Plokštelės standartinės
 •     Plokštelės elastinės

dantu protezai

Fiksuoti protezai ant dantų:

 •     Cirkonio keramikos vainikėliai (karūnėlės)
 •     Metalo keramikos vainikėliai (karūnėlės)
 •     Bemetalės keramikos vainikėliai – Emax (karūnėlės)
 •     Estetinis dantų protezavimas (laminatės )
 •     Dantų tiltai 

dantu protezavimas

Fiksuoti protezai ant implantų:

 •     Pavieniai vainikėliai (karūnėlės) ar tiltai ant implantų
 •     Viso žandikaulio atkūrimas fiksuotais protezais (dantų implantacija All – on – 4)

dantu protezavimas

Kokius protezus pasirinkti?

Dantų protezų pasirinkimas yra labai platus. Renkantis tarp išimamų ir fiksuotų protezų, gydytojai odontologai visada rekomenduoja, esant galimybei, rinktis fiksuotus protezus. Pastarieji visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, yra kur patvaresni, ilgaamžiškesni ir patogesni juos nešiojančiam, jų neįmanoma pamesti ar sulaužyti, o burnoje jaučiamas nuosavų dantų jausmas. Kurį fiksuotų protezų variantą pasirinkti, jums padės jus gydantis ir prižiūrintis odontologas, įvertindamas jūsų individualią situaciją, galimybes ir labiausiai tinkamą variantą.

Fiksuotų dantų protezų rūšys:

Vainikėliai (karūnėlės) paprastai tariant, tai vieno danties protezas, kuris yra pricementuojamas prie nuosavo, tam paruošto danties arba prisukamas prie įsriegto dantų implanto. Vainikėliai (karūnėlės) gaminamos iš cirkonio keramikos, metalo keramikos ir bemetalės keramikos. Šie vainikėliai yra itin patvarūs, idealiai atkuriantys natūralią spalvą, todėl puikiai prisitaiko prie esamų dantų nesudarydami jokio skirtumo. Vainikėliais dažnai dengiamas visas dantis, juos tikslinga dėti, kai dantis yra negyvas, stipriai pažeistas karieso, turi dideles plombas, mažai sveikų sienelių arba nulūžo dantis.

Nors visi vainikėliai gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų, yra itin patvarūs, tačiau galima išskirti pagrindinius jų pranašumus:

Metalo keramika  - geriausias kokybės ir kainos santykis, tačiau dėl netobulo savo pritaikymo estetikos zonoje dažniausiai naudojama krūminių dantų rekonstrukcijai; .

Cirkonio keramika – skaidrus, idealiai atitinka nuosavą dantį, taip pat nesukelia dantenų uždegimo aplink restauruojamą dantį, nes jį labai tiksliai apgaubia (dažnai renkamasi priekiniams dantims).

Bemetalė keramika - biologinis suderinamumas su burnos ertmės audiniais, todėl nesukelia alergijos. E-max - tai aukštos kokybės medžiaga iš ličio disilikato.  Ši keramikos rūšis yra 4 kartus stipresnė nei įprasta keramika, kuri naudojama metalo keramikos vainikėlių gaminimui.

Dantų tiltai naudojami kai trūksta daugiau nei vieno, greta esančių dantų. Specialiai jums pagaminta tiltinė konstrukcija tvirtinama ant kraštinių, apšlifuotų, nuosavų dantų, o visas tarpas užpildomas dirbtiniais dantimis. Šios konstrukcijos taip pat yra naudojamos ir ant implantų, tai leidžia ant vos kelių atraminių implantų tvirtinti eilę dirbtinių dantų, ir atkurti net ir visą šypseną.

Dantų laminatės – labai dažnai estetiniam vaizdui gerinti naudojamas ilgalaikis sprendimas. Pačios laminatės tai ypatingai plonos porceliano arba keramikos plokštelės, kuriomis dengiamas matomas danties paviršius, ji pricementuojant prie specialiai paruoštų, nuosavų dantų paviršiaus. Laminatės populiarios tuo, kad greitai, neskausmingai ir nesudėtingai gali sukurti Holivudinės šypsenos efektą. Tai taip pat puikus sprendimas, jei dantų paviršius yra netolygus, patrupėjęs, pakeitęs spalvą arba turi daug senų plombų, tačiau laminatės nesprendžia prarasto danties problemos. 

Kada verta rinktis išimamus dantų protezus?

Nepaisant kad išimami dantų protezai turi nemažai minusų, tokių kaip greitesnis susidėvėjimas, sugadinimas (juos nuolat išiminėjant), galimas burnos ertmės trynimas, spaudimas, klibėjimas ir pan. Tačiau vienas pagrindinių jų pliusų -  tai nedidelė kaina. Tokius protezus dažnai renkasi senyvo amžiaus žmonės, kuriems dėl jau sunykusių dantenų ar kaulo nebėra galimybės atlikti fiksuoto protezavimo.

dantu protezai klaipedoje

Kaip teisingai prižiūrėti dantų protezus?

Kaip aptarėme anksčiau, protezų pasirinkimas yra labai platus, todėl ir jų priežiūra bus skirtinga. Apie priežiūrą jums papasakos jūsų odontologas. Tačiau fiksuotiems protezams priežiūra yra pati paprasčiausia ir atitinka įprastą burnos higieną

Dantų protezavimo kainos:

Gera žinia, kad mūsų odontologijos klinikoje už suteiktas protezavimo paslaugas galima atsiskaityti lėšomis skirtomis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Teisę į Privalomojo sveikatos fondo  kompensaciją dantų protezavimui turi šie, privalomu sveikatos draudimu apdrausti asmenys:

 • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • vaikai iki 18 metų;
 • nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Jei jums priklauso minėta kompensacija, daugiau apie tai, ko reikia, kad galėtumėte ja pasinaudoti galite paskaityti Teritorinės ligonių kasos taisyklės dantų protezavimo kompensacijai  .

Visais kitais atvejais dantų protezavimo kainas, galite rasti mūsų kainų puslapyje. (https://codantis.lt/odontologijos-paslaugu-kainos/ )

Ar įmanomas dantų protezavimas išsimokėtinai?

Savo pacientų patogumui, kad kuo greičiau būtų galima džiaugtis sveika ir atkurta šypseną, nesijaudinant dėl pinigų, galime pasiūlyti lizingą arba mokėjimą dalimis.

Reikia protezuoti dantį, nuo ko pradėti?

Pirmiausia reikia registruotis konsultacijai, kurios metu patyręs dantų gydytojas įvertins esamą situaciją, išklausys jūsų pageidavimus, pasiūlys galimus ir rekomenduojamus protezavimo būdus, supažindins su jų privalumais ir skirtumais, o po to kai jūs pasirinksite, sudarys individualų gydymo planą. 

Odontologijos klinikoje Codantis naudojame pačias inovatyviausias technologijas tam, kad jūsų naujieji dantys atrodytų natūraliai, sveikai ir gražiai, protezai būtų tokie patogūs, kad net pamirštumėte, kad tai ne natūralūs jūsų dantys, o pats protezavimo procesas būtų švelnus ir malonus ir nebijotumėte sugrįžti. 

Diagnostikai naudojamos: 3D kompiuterinės tomografijos, skaitmeninės panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos. O dantys gaminami atskiroje laboratorijoje, pagal tiksliai atspaudais bei  kompiuteriu sukurtą modelį.

 

Mūsų odontologijos klinikoje dirba patyrusi ir profesionalių dantų gydytojų komanda

 

Konsultacija ir gydymo plano sudarymas
30 Eur
Diagnostinis modelis (2 vnt.)
30 Eur
Štampuoto vainikėlio nuėmimas
30 Eur
Lieto, metalo keramikos vainikėlio nuėmimas
30 Eur
Vieno danties vaškavimas
15 Eur
Individualus šaukštas
15 Eur
Vainikėlio cementavimas ne klinikos pacientams
30 Eur
Apsauginė kapa (bruksizmo) minkšta
80 Eur
Apsauginė kapa (bruksizmo) kieta
100 Eur

Mikro protezavimas

Sąkandžio kėlimas helio plomba (1 danties)
100 Eur
Plombos korekcija
20 Eur
Bemetalės keramikos vainikėlis
350 Eur
Bemetalės keramikos užklotas
350 Eur
Bemetalės keramikos laminatė
350 Eur

Cirkonio keramika

Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila
350 Eur
Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila ant implanto
500 Eur

Metalo keramika

Metalo keramikos vainikėlis
250 Eur
Metalo keramikos vainikėlis ant implanto
420 Eur
Metalo keramikos vainikėlis su individualia CrCo atrama ant titaninės bazės
435 Eur

Lieti neišimami dantų protezai

Lietas metalinis vainikėlis
150 Eur
CrCo šakninis kaištis - įklotas
75 Eur

Išimami dantų protezai

Pilna ar dalinė plokštelė (kieta)
300 Eur
Plokštelė su Ivoclar Phonares dantimis
340 Eur
Plokštelė su Ivoclar Phonares dantimis su metaliniu sutvirtinimu
380 Eur
Minkšta termoplastinė plokštelė Val-Plast
450 Eur
Kosmetinė kieta plokštelė
100 Eur
Kosmetinė mikšta plokštelė
200 Eur

Plokštelės korekcija

Plokštelės lūžio pataisa, perbazavimas
30 - 50 Eur
Vieno danties įstatymas į plokštelę
40 Eur
Minkštos plokštelės pataisa
80 Eur

Plastmasiniai, laikini vainikėliai

Laikinas plastmasinis vainikėlis, pagamintas kabinete
20 Eur
Laikinas plastmasinis frezuotas vainikėlis, pagamintas laboratorijoje
80 - 100 Eur
Laikinas plastmasinis vainikėlis ant implanto, pagamintas laboratorijoje
130 Eur

Atspaudai

Alginatinis
15 Eur
Silikoninis (nuo šlifuotų dantų)
30 Eur
silikoninis ( nuo implantų)
30 Eur
silikoninis (įkloto gamyba)
20 Eur

Registruotis vizitui

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu