Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Estetinis plombavimas

Apie paslaugą
Kainos

Estetinis plombavimas – tai saugus dantų restauracijos metodas, leidžiantis maksimaliai išsaugant danties audinius, atkurti anatominę danties formą, išgauti natūralaus, sveiko danties spalvą, skaidrumą ir blizgesį.

Kuo skiriasi paprastas ir estetinis plombavimas?

Trumpas ir paprastas paaiškinimas būtų, kad įprasto plombavimo metu išvalyta kariozinė danties ertmė yra užpildoma plombavimo medžiaga, atstatant danties tūrį, kryptį ir formą. Estetinis plombavimas yra restauracinio pobūdžio procedūra, kurios metu dantų estetinė išvaizda atkuriama koreguojant jų išsidėstymą lanke, spalvą ir formą. Estetinio plombavimo metu, dantis yra atkuriamas specialia medžiaga dengiant itin plonais sluoksniais, atkartojant jo natūralią struktūrą, todėl estetiškai plombuoto danties spalva, skaidrumas ir blizgesys tobulai pritaikomas prie natūralių dantų.

Kada reikalingas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas rekomenduojamas:

 •     ėduonies pažeistiems priekiniams dantims,
 •     pakitusios spalvos matomiems dantims
 •     nudilusiems, nutrupėjusiems dantims
 •     netaisyklingai sudygusiems dantims
 •     dantims su senomis plombomis
 •     diastemos (kai yra tarpas tarp dantų),kurį norima uždarymui
 •     dantims po traumų atstatyti.

estetinis plombavimas Klaipeda

Kuriems dantimis rekomenduojama atlikti estetinį plombavimą?

Šį plombavimo metodą, galima atlikti tiek priekiniams (matomiems), tiek krūminiams dantims. Estetiniu plombavimu priekiniams dantimis galima atkurti sveikos ir tobulos šypsenos vaizdą ir dantų estetiką. Krūminiams dantims galima atkurti prigimtinę danties formą, kuri apsaugos, nuo dantų sąkandžio nusidėvėjimo, dantų judėjimo, išilgėjimo ir kramtymo funkcijos silpnėjimo. Tačiau dėl kainos skirtumų, įprastai estetinis plombavimas atliekamas priekiniams.

Ar estetinio plombavimo metu nepažeidžiamas sveikas dantis?

Estetinio plombavimo metu, sveiki danties audiniai beveik nepažeidžiami. Priklausomai nuo danties pažeidimo ir padėties prieš plombavimą dantys minimaliai šlifuojami arba šiek tiek pašiurkštinamas emalio paviršius. Po plombavimo dantų paviršius poliruojamas, kad dantys atrodytų kuo natūraliau ir labiau blizgėtų.

Kokia estetinio plombavimo trukmė?

Estetinis plombavimas tai nesudėtinga procedūra, įprastai atliekama vos per 1 vizitą.

Ar estetinis plombavimas skausmingas?

Procedūros metu taikoma vietinė nejautra, tad pacientai nepatiria diskomforto ar juo labiau skausmo.

Kuo skiriasi laminates nuo estetinio plombavimo?

Abi šios procedūros klientų pamėgtos dėl nesudėtingos procedūros ir greito, tobulos šypsenos rezultato. Estetinio plombavimo privalumai – mažesnė kaina ir užtenka vieno vizito. Estetinio plombavimo trūkumai – reikalingas dažnesnis profilaktinis apsilankymas ir mažesnis patvarumas, atsparumas apnašoms, jei restauruojamo paviršiaus plotas didelis, gali būti rekomenduojamas danties protezavimas laminatėmis ar vainikėliais.

Kiek ilgai gali tarnauti estetinis plombavimas?

Estetiniam plombavimui naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos gali laikyti apie 8-10 metų, tačiau trukmė labai priklauso ir nuo kiekvieno asmeninės priežiūros ir pastangų.

Ar gali estetinės plombos būti balinamos kartu su dantimis?

Plomba visuomet taikoma pritaikoma pagal jūsų natūralią spalvą. Taip pat prieš estetinį plombavimą, visada atliekama burnos higiena, kad dantys nebūtų patamsėję nuo apnašų, taip maksimaliai atitaikant spalvą. Jei ketinate balintis dantis, tai reikėtų daryti prieš estetinį plombavimą, nes plombavime naudojamos medžiagos nebąla.

Kokia dantų priežiūra po estetinio plombavimo?

 •     Iš karto po procedūros rekomenduojama vengti bet kokių dažančių maisto produktų, gėrimo ir rūkymo.
 •     Vėliau reikėtų vengti dantų pastų su abrazyvais ir naudoti minkštą dantų šepetėlį, kad nesubraižytumėte ne tik plombos, bet ir savo natūralių dantų paviršiaus ir šie neprarastų blizgesio.
 •     Po 2-4 savaičių reikėtų pasirodyti odontologui, kad jis įvertintų ar nereikia atlikti korekcijos.
 •     Maždaug kas pusę metų reikėtų atlikti burnos higieną, kuriuo metu poliruojamas ir atnaujinamas paviršius.
 •     Maždaug kas 1-2 metus apsilankyti pas savo odontologą profilaktinei apžiūrai.

Jei jūsų dantų priežiūra yra nuosekli ir tinkama, puikiais estetinio plombavimo rezultatais galite džiaugtis ir labai ilgą laiką.

Kokia yra procedūros eiga?

Pirmiausia vyksta apžiūra ir jūsų dantų būklės vertinimas, kuris leidžia nustatyti efektyviausią sprendimą, už priimtiną kainą, ir suderinti gydymo planą su jumis. Jei viskas tinka ir planuojamas estetinis plombavimas, prieš tai atliekama burnos higiena. Vėliau dantys ir aplink esantys audiniai nuskausminami vietine nejautra. Jei reikia, pašalinamos senos plombos arba pašiaušiamas esamo danties paviršius ir specialiomis medžiagomis formuojamas naujas dantis.

Ar estetinės plombos jaučiamos burnoje?

Plomba maksimaliai pritaikoma prie esamo danties paviršiaus ir jo jūs nejausite. Tačiau, jei estetinio plombavimo metu, buvo užpildyti dantų tarpai, ar prailgintas nuosavas dantis, pirmąsias kelias dienas, kol prisitaikysite prie naujos erdvės burnoje, galite jausti švelnų šveplavimą.

estetinis danties plombavimas

Kokiais atvejais estetinis plombavimas nerekomenduojamas?

Apžiūros metu odontologas įvertinęs jūsų situaciją visuomet rekomenduos jūsų situacijai, finansams ir  norams labiausiai tinkantį variantą, todėl pasikliaukite juo. Tačiau bendrai galima pasakyti, kad jei reikia dengti didelį plotą, jei danties šaknys pažeistos, jei nėra pakankamai natūralios danties struktūros, tokiu atveju estetinis plombavimas gali būti neefektyvus ir rekomenduojama rinktis kitus dantų atstatymo būdus. Taip pat estetinis plombavimas nesprendžia rimtų ortodontinių problemų, dantų išsikraipymo ar kreivo dygimo, šias problemas sprendžia dantų tiesinimas kapomis.

Kokia eiga nusidėvėjus estetiniam plombavimui?

Jei tinkamai rūpinsitės savo dantimis ir reguliariai lankysitės pas odontologą, tik atsiradus pirmiesiems nusidėvėjimo požymiams (pavyzdžiui, atsiradus pigmentui) jis galės juos nesudėtingai atnaujinti nupoliruodamas paviršių. Jei nusidėvėjimas labai stiprus, galima nesudėtingai pakeisti plombą nauja arba rinktis laminates.

Kokia estetinio plombavimo kaina?

Kaina varijuoja nuo procedūros sudėtingumo, tačiau vieno priekinio danties plombavimas kainuoja 100-140 eurų. Kiek tai gali kainuoti jums, atsakys tik patyręs specialistas, konsultacijos metu.

Kas atlieka estetinį plombavimą Klaipėdoje?

Estetinis plombavimas Klaipėdoje atliekamas mūsų jaukioje šeimos odontologijos klinikoje, įsikūrusioje Birutės g. 22-320, Klaipėda, kurioje jumis pasirūpins patyrę dantų gydytojai odontologai.Estetinis priekinio danties plombavimas
100 - 140 Eur

Registruotis vizitui

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu