Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Vaikų dantų gydymas

Apie paslaugą
Kainos

Dabartiniai suaugę ir brandesni žmonės labai puikiai pamena, kaip atrodė vaikų dantų gydymas prieš 30 metų. Tai karta, kuriai dantų taisymas tapo pragaro sinonimu ir net suaugus pripažįsta, kad kas kartą veriant duris dar sudreba širdis. Todėl dažnai tenka susidurti, kad suaugę ir brandūs žmonės visai menkas problemas ignoruoja ir užleidžia iki kol nebeišgali iškentėti, tada laukia sudėtingas ir brangus gydymas, o kartais net tenka atsisveikinti su nuosavu dantimi. Tai yra kaina, kurią tenka mokėti, jei nuo vaikystės vaikams išvystome dantistų baimę. Todėl tėveliai siekdami apsaugoti vaikus nuo tokių patirčių nuolatos ieško geriausios vaikų dantukų fėjos. Tinkamai parinktas vaikų odontologas – garantuoja sveikesnę šypseną su kur kas mažesnėmis išlaidomis ilgesnį laikotarpį.

Kuo ypatingas vaikų dantų gydymas?

Jei kalbėtume apie techninius skirtumus jų palyginti visai nedaug, su tuo, kiek kantrybės, aktorinių gabumų ir visos komandos šypsenų ir pažadų tenka pasitelkti, kad įkalbintumėm mažąjį klientą draugauti. Mūsų šeimos klinika jau senokai Klaipėdoje užsitarnavo vaikų mylimiausių vardą. Patyrę specialistai per daug metų įgavo patirties, padedančios susitvarkyti su visais ožiukais ir žino burtažodžius, kurie padeda mažyliams atsipalaiduoti ir parodyti savo šypsenas. Svarbiausias tikslas mums dirbant su vaikais, tai įgyti jų pasitikėjimą, ugdyti norą reguliariai pasitikrinti dantukų sveikatą, edukuoti ir pasakoti, kodėl taip svarbu stengtis ir namuose. Jei reikalingas taisymas, užtikriname, kad jis būtų maksimaliai malonus ir linksmas ir nepaliktų vaikui jokių nemalonių įspūdžių. Be to, mažylius po procedūros apdovanojame prizais.

Kaip tinkamai paruošti vaiką kelionei pas dantistą?

Jei jau esate buvę odontologijos klinikoje ir vaikas jau žino personalą ir procesus, specialaus pasiruošimo nereikia. Jei keliaujate pirmą kartą, visuomet rekomenduojame nemeluoti vaikui, jog jam nieko nedarys. Pasakykite vaikui, jog dantų daktaras suskaičiuos kiek vaikas turi dantukų, juos apžiūrės ir papasakos kaip juos geriau valyti. Mūsų specialistai, žino kaip prieiti prie vaikų, kaip aprodyti kabinetą, instrumentus ir kaip švelniai papasakoti jų laukiančius žingsnius. Kartais tėvelių noras padėti, pasakojant, kaip bus gręžiamas ar krapštomas dantukas, gali padaryti daugiau žalos nei naudos, tad dėl procedūros eigos rekomenduojame palaikyti lengvą netikėtumo faktorių, nes skirtingo amžiaus vaikui apie tą pačią procedūrą kabinete galime papasakoti skirtingai.

vaiku dantu gydymas

Kaip vyksta pirmasis susitikimas?

Mūsų gydytojos supažindina vaikus su kabinetu, įrankiais ir įranga,  žaismingai papasakoja apie atliekamą procedūrą, aprodo burnytę per veidrodėlį. Jei matome, kad vaikas gerai komunikuoja -   sugydome pažeistus dantis. Dažniausiai reikalingi keli neilgi vizitai, kad vaikas nepavargtų ir jam nenusibostų kabinete.

Kada reikia pradėti rūpintis vaikų dantimis?

Paprastas atsakymas – nuo jų išdygimo. Labai blogas ir klaidingas mitas yra tas, kad pieniniai vaikų dantys yra mažiau svarbūs ir nieko tokio, jei jiems skirsite mažiau dėmesio. Atminkite, kad kiekvieną vakarą ir rytą padėdami mažyliams valyti dantukus, darome patį didžiausią darbą –  ugdome įprotį rūpintis savo šypsenos sveikata. Atvesdami juos į odontologijos kliniką, mokome nebijoti specialistų ir reikalingų procedūrų, kad prireikus jie drąsiai norėtų gydyti susirgusį dantuką. Visa tai ateityje jiems padės ilgiau džiaugtis sveikais dantimis ir gražia šypsena.

Kodėl būtina rūpintis vaikų dantimis?

Išgedęs pieninis dantis gali pakenkti nuolatinio danties užuomazgai ir sutrikdyti normalų nuolatinio danties vystymąsi. Per anksti netekus pieninio danties, vėliau pasireiškia vietos, reikalingos išdygti nuolatiniam dantukui, trūkumas. Įvyksta dantų susigrūdimas.

Ką daryti jei nežinau, kaip rūpintis vaiko dantimis ir nuo ko pradėti?

Mes labai skatiname jaunas, pirmakartes mamas nebijoti kreiptis į mūsų odontologijos kliniką. Mielai supažindiname tėvelius su mažylių dantų priežiūra, priemonėmis, parodome kaip atlikti tai teisingai ir į ką atkreipti dėmesį. Šiais laikais, kai turime visą pasaulio informaciją kišenėje, kaip niekada anksčiau pastebime, kiek daug neteisingos informacijos sklando viešoje erdvėje. Influencerių reklamuojamos priemonės, masinės reklamos apie nepagrįstus mediciniškai metodus, priemones, papildus, tepalus ir net tariamas „naudas“, ne vienam specialistui kelią šiurpią. Todėl rekomenduojame: pasitikėkite, ne vienus metus medicinos mokslus krimtusiais, nuolat  tarptautinėse konferencijose kvalifikaciją keliančiais specialistais ir sutaupyti savo pinigus. Tačiau viską ką reikia žinoti apie vaikų dantų dygimą, vaikų dantų priežiūrą ir priemones galite pasiskaityti šiame tekste.

Vaikų dantų priežiūra:

  1.   Iš karto nuo pirmo dantuko dygimo, švelniai, minkštos marlės gabalėliu nuvalyti apnašas nuo dantuko ir dantenų (be jokių pastų!), taip ne tik pašalinant apnašas, bet ir pamasažuojant dantenas, kur kalasi nauji dantukai.
  2. Vėliau, pasirinkus tinkamas priemones pagal amžių arba odontologo rekomendacijas, dantukus tėveliai savo vaikams privalo valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare.
  3.     Vėliau, kai vaikai geba patys valytis dantis, padėti jiems ir prižiūrėti, kad valymas būtų atliktas tinkamai ryte ir vakare.
  4.   Jei pastebėjote dantų pakitimus, ar turite klausimus, nedelskite ir nebijokite kreiptis į odontologą, kartais lengva profesionali burnos higiena išsprendžia visus klausimus ir nuramina.

DĖMESIO – tėveliai padėti vaikams valytis dantis turėtų iki 6-7 metų, o prižiūrėti dantų valymo procesą ir paauglystės metu.

Vaiku dantu prieziura

Kokios procedūros gali būti atliekamos vaikams?

Be abejonės vaikams atliekamos tik reikalingos ir būtinos procedūros. Vaikams gali būti atliekama profesionali burnos higiena, dantų plombavimas, kanalų gydymas,  mažiesiems pacientams taip pat atliekamos prevencinės programos – nuolatinių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis, kurios pasižymi fluoro jonų išsiskyrimu į dar nepilnai mineralizuotus danties audinius. Taip užkertamas kelias vystytis ėduoniui.

Kur rasti geriausią vaikų dantų gydytoja ir švelniausias fėjas?

Codantis šeimos odontologijos klinika adresu Birutės g. 22-320, Klaipėda.Pieninio danties ėduonies gydymas (priklausomai nuo ertmės dydžio)
30 - 40 Eur
Pieninio danties šalinimas
20 - 35 Eur
Vaiko pratinimas prie odontologinių procedūrų (30 min.)
30 Eur
Danties vagelių hermetizavimas silantais ( 1 danties )
15 Eur
Vaikų dantų poliravimas su šepetėliu ir specialia pasta
30 Eur

Registruotis vizitui

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu