Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Dantų kanalų gydymas

Apie paslaugą
Kainos

Nudiegė dantį? O gal kartais sunku kramtyti arba naktį kankina dantų maudimas? Gali būti, kad jums reikalingas skubus dantų kanalų gydymas (endodontologinis gydymas) atliekamas esant pažeistam danties šaknies vidiniam audiniui – pulpai (populiariai vadinamai nervu). Danties pulpa yra minkštasis audinys, esantis po kietu danties emalio ir dentino sluoksniu. Jį sudaro nervai, kraujagyslės, laisvas jungiamasis audinys ir įvairios ląstelės. Atsiradus pulpos pažeidimams dantis ilgainiui tampa negyvybingas, nes dantis netenka kraujotakos ir inervacijos. Pulpos infekcija kyla dėl bakterijų skverbimosi į šaknų kanalų sistemą, kurią gali sukelti negydomas dantų ėduonis (kariesas), danties traumos  (lūžiai, įtrūkimai, pleišto defektai ir kt.).

Kada gali prireikti endodontinio gydymo?

Endodontinio gydymo gali prireikti, jei dėl ilgai negydomo danties karieso, traumos ar nekokybiškai anksčiau suteiktų paslaugų mikroorganizmai patenka į danties vidinius audinius pulpą (populiariai vadinama nervu) ir prasideda uždegiminis procesas - pulpitas. Jis dažniausiai gali pasireikšti padidėjusiu jautrumu saldumui, karščiui ir šalčiui, arba aštriu pulsuojančiu skausmu, kurį sunku numalšinti net vaistais. Negydomas uždegimas ilgainiui plinta už danties šaknies ribų ir vėliau pažeidžiamas aplink danties šaknį esantis kaulas, susiformuoja pūlinys – pasireiškia viršūninis periodontitas, o ir toliau yrant audiniams susiformuoja cista.

Kartais esant lėtiniam uždegimui pacientai gali nejusti skausmo ir jis gali būti nustatytas tik odontologo konsultacijos metu.

Kaip atpažinti dantų šaknies kanalo uždegimą?

Dantų šaknies kanalo uždegimas (endodontitas) gali pasireikšti skirtingais būdais ir simptomai gali skirtis priklausomai nuo uždegimo sunkumo. Tačiau keletas bendrų simptomų:

  • aštrus arba pulsuojantis danties skausmas, dažnai sustiprėjantis kramtant maistą
  • padidėjęs jautrumas saldiems, karštiems, šaltiems maisto produktams ir gėrimams
  • išplitęs skausmas ir sunkiai nurodama skausmo vieta
  • jaučiamas tarsi pakeltas dantis
  • atsiradęs patinimas
  • limfmazgių padidėjimas
  • atsiradę dantenų pakitimai
  • galimos tamsios dėmės ant danties emalio
  • nemalonus burnos kvapas
  • nemalonaus skonio pojūtis burnoje
  • padidėjusi kūno temperatūra ar karščiavimas

 Vos atsiradus pirmiesiems nemaloniems pojūčiams rekomenduojame kuo skubiau kreiptis į gydytoją, odontologą, kad užsitęsusi infekcija, nesukeltų dar rimtesnių padarinių.

Kokios galimos negydomo dantų šaknies kanalo uždegimo pasekmės?

Ilgą laiką negydomas danties šaknies kanalas - tai gyvas infekcinis židinys jūsų organizme. Infekcija gali sukelti labai rimtų komplikacijų ir privesti iki danties netekimo. Taip pat aplink infekcinį židinį ilgainiui ima tirpti žandikaulio kaulas, todėl vėliau galite susidurti su brangesniu ir sudėtingesniu protezavimo procesu. Blogiausia tai, kad ilgai negydoma infekcija gali išplisti po jūsų organizmą ir sukelti dar rimtesnių problemų jūsų sveikatai, todėl nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės į odontologijos kliniką.

Ar dantų kanalų gydymas yra sudėtingas ir skausmingas?

Daugumai pacientų dantų šaknų kanalų gydymas asocijuojasi su nemalonia procedūra ir skausmu, tačiau dėl šiuolaikinių technologijų gydymas yra neskausmingas ir trunkantis visai neilgai. Mūsų odontologijos klinikoje dirba patyrę savo srities profesionalai ir taikydami pažangiausias technologijos užtikrina maksimaliai patogų pacientui gydymą. Gydymo metu naudojamos aukščiausios kokybės nuskausminamieji vaistai, todėl procedūra visiškai neskausminga. Taip pat užtkriname, kad  išgydytas arba pergydytas (jei ankstesnis gydymas buvo atliktas nekokybiškai) dantis tinkamai atliks savo funkciją ir nekels rūpesčių dar ilgą laiką.

Kokia yra dantų šaknų kanalų gydymo eiga?

Endodontinio gydymo/pergydymo trukmė yra individuali ir priklauso nuo ligos diagnozės bei klinikinio atvejo sudėtingumo. Danties kanalų gydymas pradedamas nuo danties būklės ir atliktos rentgeno nuotraukos įvertinimo. Danties būklė taip pat vertinama, pašalinus senas plombas, išvalius pažeistus danties audinius.

  1. Kanalų įeigų suradimas. Patekus į pulpos kamerą, pastaroji plačiai atveriama, išplatinama ir pradedama ieškoti kanalų įeigų, kuris yra pulpos kameros dugne. Priekiniai dantys paprastai turi vieną šaknies kanalą ir vieną įeigą į jį, prieš krūminiai dantys turi 1-2 šaknies kanalus ir 1-2 įeigas. Daugiausiai įeigų ir didžiausią kanalų skaičių turi turi anatominiu atžvilgiu sudėtingiausi  dantys – krūminiai. Juose dažniausiai yra aptinkamos 3-4 kanalų įeigos ir 3-4 kanalai.
  2. Kanalų platinimo etapas. Būtent šis etapas yra pats sudėtingiausias , jei danties kanalai yra siauri, lenkti ar užpildyti kokia nors kieta netirpstančia įprastiniuose tirpikliuose medžiaga. Formavimo metu atliekamas šaknies kanalo chemomechaninis paruošimas rankiniais ir/ar mašininiais endodontiniais instrumentais ir dezinfekuojančiais tirpalais
  3. Šaknų kanalų plombavimas. Danties kanalas užpildomas specialia šaknies kanalo užpildo medžiaga - gutaperča.
  4. Po endodontinio gydymo normaliam funkcionavimui užtikrinti dantis privalo būti tinkamai atstatytas plomba  arba protezu.
Dantų kanalų gydymo eiga

Dantų kanalų gydymo eiga

Jei kreipsitės vos atsiradus pirmiesiems nemaloniems pojūčiams, užbėgsite už akių sudėtingam ir brangiam gydymui!

Vieno danties šaknies kanalo chemomechaninis paruošimas (išvalymas)
40 Eur
Vieno danties šaknies kanalo plombavimas gutaperča
40 Eur
Plombinės medžiagos išėmimas iš vieno danties šaknies kanalo (pergydymas)
40 - 80 Eur
Metalinio kaiščio išėmimas iš vieno danties šaknies kanalo
50 - 70 Eur
Perforacijos uždarymas/MTA
50 Eur
Kalcio hidroksido pakeitimas danties šaknies kanale
20 Eur

Registruotis vizitui

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu