Dantų kanalų gydymas

Apie paslaugą
Kainos

Dantų šaknų kanalų gydymas, kitaip vadinamas endodontinis gydymas, atliekamas esant pažeistam danties vidiniam audiniui – pulpai (šnek. nervas). Esant ėduoniui ar po danties traumos bakterijoms pasiekus pulpos audinius, prasideda uždegimas – pulpitas. Laiku nesikreipus į gydytoją odontologą, pulpos audiniai žūsta ir infekcija išplinta į aplinkinius audinius. Vėliau pažeidžiamas aplink danties šaknį esantis kaulas, susiformuoja pūlinys – pasireiškia viršūninis periodontitas, o ir toliau yrant audiniams susiformuoja cista.

Gydymo eiga:

  1. Kanalų įeigų suradimas. Patekus į pulpos kamerą, pastaroji plačiai atveriama, išplatinama ir pradedama ieškoti kanalų įeigų, kuris yra pulpos kameros dugne. Priekiniai dantys paprastai turi vieną šaknies kanalą ir vieną įeigą į jį, prieš krūminiai dantys turi 1-2 šaknies kanalus ir 1-2 įeigas. Daugiausiai įeigų ir didžiausią kanalų skaičių turi turi anatominiu atžvilgiu sudėtingiausi  dantys – krūminiai. Juose dažniausiai yra aptinkamos 3-4 kanalų įeigos ir 3-4 kanalai.
  2. Kanalų platinimo etapas. Būtent šis etapas yra pats sudėtingiausias , jei danties kanalai yra siauri, lenkti ar užpildyti kokia nors kieta netirpstančia įprastiniuose tirpikliuose medžiaga. Formavimo metu atliekamas šaknies kanalo chemomechaninis paruošimas rankiniais ir/ar mašininiais endodontiniais instrumentais ir dezinfekuojančiais tirpalais
  3. Šaknų kanalų plombavimas. Danties kanalas užpildomas specialia šaknies kanalo užpildo medžiaga - gutaperča.

Endodontinio gydymo/pergydymo trukmė yra individuali ir priklauso nuo ligos diagnozės bei klinikinio atvejo sudėtingumo.

Po endodontinio gydymo normaliam funkcionavimui užtikrinti dantis privalo būti tinkamai atstatytas plomba  arba protezu.  Krūminiai dantys po kanalų plombavimo dėl gaunamos didelės kramtomosios apkrovos, susilpnėjus jų struktūrai, dažnai neatlaiko krūvio ir gali skilti.

 

Dantų kanalų gydymo eiga

Dantų kanalų gydymo eiga

Vieno danties šaknies kanalo chemomechaninis paruošimas (išvalymas)
40 Eur
Vieno danties šaknies kanalo plombavimas gutaperča
40 Eur
Plombinės medžiagos išėmimas iš vieno danties šaknies kanalo (pergydymas)
40 - 80 Eur
Metalinio kaiščio išėmimas iš vieno danties šaknies kanalo
50 - 70 Eur
Perforacijos uždarymas/MTA
50 Eur
Kalcio hidroksido pakeitimas danties šaknies kanale
20 Eur

Registruotis vizitui

©2023 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu