Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Mitai apie dantų priežiūrą: ar jūs vis dar jais tikite?

Nepaisant to, kad gyvename technologijų ir žinių amžiuje, kai kiekvienas savo kišenėje nešiojamės didžiausią pasaulyje žinių biblioteką, bet kai kurie mitai yra tokie seni ir, atrodo, įaugę mums į kraują, kad net nepagalvojame jų patikrinti ir įsitikinti ar tai tikrai tiesa. Todėl šiandien pateikiame populiariausių su dantų priežiūra susijusius mitus ir atsakome kaip yra iš tiesų.

Po valgio būtina iš karto išsivalyti dantis.

Kad ir kaip keistai tai nuskambėtų, tačiau valant dantis iš karto po valgio galima smarkiai pakenkti danties emaliui. Maisto rūgštis suminkština emalį, o jam atsistatyti prireikia apie 30-50 minučių. Todėl jei po valgio mėgstate valyti dantis, rekomenduojame išlaikyti minėtą laiko tarpą.

Pieniniai dantys iškris, todėl nebūtina jų taisyti.

Taisyti gendančius pieninius dantis yra privaloma. Gedimas, gali pažeisti dar neišdygusį dantį ar net neigiamai paveikti jo dygimą. Todėl vaikų dantis reikia prižiūrėti nuo pat kūdikystės ir formuoti jiems teisingus įpročius bei nepamiršti profilaktinių apsilankymų pas vaikų gydytoją odontologą apžiūrai ir įvertinimui.

Vaiku dantu prieziura

Burnos higieną užtenką daryti kas metus, dažnesnė gali pakenkti dantims.

Profesionali burnos higiena tai visiškai saugus būdas nuo dantų pašalinti susikaupusias apnašas, kurių nepavyksta pašalinti savarankiškai. Profesionalios burnos higienos metu naudojami tik aukščiausios klasės įrankiai, kuriais negalima pakenkti jūsų dantimis, o specialisto įgūdžiai ir kvalifikacija leidžia tai atlikti ypatingai švelniai ir efektyviai. Bendra rekomendacija – burnos higieną atlikti kas pusę metų.  Tačiau susidūrus su dantenų ligomis, jus gydantis gydytojas gali rekomenduoti jas atlikti ir dažniau. Jei naudojate teisingas priemones ir patys kruopščiai prižiūrite savo dantis, jūsų burnos higienistas įvertinęs situaciją informuos, kad susitikimus galima ir retinti. Tačiau profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama ne rečiau kaip kartą per metus.

Užtenka valyti tik dantis.

Mokslininkų ir gydytojų įrodyta, kad dantų valymas tai tik pusė darbo. Ne mažiau dėmesio nei valymui turėtumėte skirti tarpdančiams (kurie dažnai yra problematiškesnės vietos). Tarpdančių valymui po valgymo naudokite tarpdančių siūlą, o vakare tarpdančių šepetėlius arba irigatorių. Burnos ertmės bakterijų pašalinimui, galite naudoti antiseptinį skalavimo skystį ir specialaus valiklio liežuviui.

Mano dantys genetiškai prasti, todėl nieko negaliu padaryti.

Šiame teiginyje yra dalis tiesos. Tiesa ta, kad genetiškai dantys gali būti stipresni arba prastesni (reikalaujantys daugiau priežiūros). Tačiau dažnu atveju tai yra tiesiog pasiteisinimas nepakankamai priežiūrai. Šiai dienai technologijų ir medicinos pažanga yra tokia didelė, kad dauguma dantų problemų yra nesudėtingai išsprendžiamos papildais, gydymu, nuolatine priežiūra, profilaktiniais apsilankymais ir gerais sprendimais tinkamu laiku. Su prasta priežiūra galima sunaikinti ir labai tvirtus dantis ir atvirkščiai, su labai gera priežiūra galima ilgai išsaugoti ir silpnus dantis. Todėl rekomenduojame mažiau kalbų – daugiau darbų.

Pajutus skausmą reikia kreiptis pas gydytoją, odontologą.

Profilaktiniai apsilankymai pas gydytoją yra privalomi, jei norime išsaugoti savo dantis sveikus ir gražius iki senatvės. Atsiradęs danties skausmas dažnu atveju rodo jau pavėlavusį gydymą, kai problemai dar buvo galima užkirsti kelią.

Kam čia saugoti savus, jei protezus gražesnius įsidėsiu.

Nors protezavimas šiuo metu yra itin pažengęs ir galime pasiūlyti pačios aukščiausios klasės medžiagas ir sprendimus, kad atkurti tobulą šypseną. Tačiau tiesa ta, kad niekas negali atstoti sveikų jūsų dantų, todėl visuomet dirbame ir gydome iki paskutinio momento, kad išsaugoti jūsų sveiką dantį.

Per dažnas dantų valymas gali pakenkti dantims.

Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (ryte ir vakare) ne trumpiau nei 2 minutes. Po valgio dažniausiai rekomenduojama naudoti tarpdančio siūlą, antiseptini skalavimo skystį ir jei norisi galima ir pakartotinai išvalyti dantis (bet praėjus 30-50 min.). Tačiau svarbiausia – itin minkštas šepetėlis, kad nepažeistumėte emalio. Bendra rekomendacija – dantys krupščiai turėtų būti valomi du kartus per dieną, esant reikalui papildant vienu ar kitu valymu, tačiau jei jums netaikomas specialus gydymas ir rekomendacijos dantų nereikia valyti po kiekvieno valgymo.

Dantų balinimas labai kenkia dantims.

Šis teiginys iš dalies yra teisingas. Susigundžius iš neaiškios kilmės internetinių parduotuvių įsigyti nežinomų produktų skirtų dantų balinimui, kurie galimai yra didesnės koncentracijos ar net kenksmingų medžiagų, kas internete dažnai susilaukia labai gerų vertinimų dėl “greito efekto“, galima labai stipriai pažeisti dantis. Tačiau odontologijos klinikoje parduodamos priemonės ar atliekamos paslaugos yra patikrintos, patvirtintos ir visiškai saugios naudojimui.

Balinimas odontologijos kabinete yra neefektyvus, geriau namų sąlygomis.

Odontologinis balinimas yra saugus (svarbiausia) ir efektyvus. Kadangi mūsų akys labai greitai pripranta prie pokyčių, labai dažnai pokyti pastebime vos pirmą kartą. Palyginimui spalvos pokytį rekomenduojame kartu su gydytoju sekti atliekant dantų spalvos skalės vertinimą. Tačiau reikėtų paminėti, kad kiekvieno mūsų dantų baltumas šiek tiek skiriasi, kaip ir pats proceso greitis, todėl kai kuriems tai gali užtrukti. Ne paskutinėje vietoje čia atsiduria ir jūsų asmeninis indėlis – ar laikotės gydytojo rekomendacijų, ar rūkote, vartojate dažančius produktus ir pan. Todėl visada kartu su gydytoju aptarkite ko tikitės iš proceso ir įsitikinkite, kad jūsų lūkesčiai yra realūs.

dantu balinimas

Tarpdančiams užtenka burnos skalavimo skysčio.

Burnos skalavimo skystis tai burnos ertmės antiseptinis skalavimo skystis padedantis naikinti bakterijas. Bet burnos skalavimo skystis negali pasiekti jūsų tarpdančiuose įstrigusių maisto gabalėlių ir jų iš ten pašalinti. Todėl pagrindinė priemonė yra tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis arba irigatorius.

dantu prieziuros priemones

Skalavimo skystį reikia naudoti po dantų valymo.

Tai tikriausias mitas. Skalavimo skystis gali sumažinti dantų pastos efektyvumą, todėl skalavimo skysčiai yra skirti kuomet išsivalyti dantų negalite, bet norite pašalinti bakterijas ar panaikinti blogą kvapą.

Protinius dantis būtina iš karto pašalinti.

Netiesa. Jei protinis dantis išdygo vietoje ir taisyklingai, nekenkia kitiems dantims ir yra sveikas, jo šalinti nereikia. Jis naudingas tuo, kad: gali perimti dalį kramtymo krūvio, ortodontinio gydymo pagalba pakeisti krūminio danties netekimą, ar vėliau tapti gera atrama implantui. Šis mitas vyrauja todėl, kad labai dažnai krūminiai dantys išdygsta netinkamai yra silpnesni (linkę gėsti), todėl ima kenkti greta esantiems dantimis, todėl ši

Ortodontinis gydymas skirtas tik jauniems.

Netiesa. Ortodontinis arba kitaip sąkandžio, bei netaisyklingo dantų išsidėstymo lanke gydymas yra skiriamas bet kuriame amžiuje. Ortodontinis gydymas labai dažnai yra sveikos ir gražios šypsenos pirmasis žingsnis, kuris vėliau apsaugo nuo besikartojančių problemų. Todėl net ir vyresniame amžiuje labai dažnai rekomenduojama pradėti nuo to. Dažnai žmonės vengia ortodontinio gydymo, nes nepasiryžta breketų nešiojimui, tačiau šių dienų inovatyviausias dantų tiesinimas kapomis, kurios yra skaidrios ir vos pastebimos, kur kas supaprastina visą gydymą.

Dantų implantų prigijimas priklauso tik nuo gydytojo.

Bendrai implanto neprigijimo priežastis būtų galima suskirstyti į: paciento faktorių (rekomendacijų ir gydymo nesilaikymas, prastos kokybės kaulas, sudėtinga implantacija su kaulo priauginimu), gydytojo faktorių (netinkama implantavimo technika, skubėjimas, kompetencijos stoka). Jei kas nors nutinka ne taip kaip tikimasi, normalu, kad esame linkę kaltinti tai atlikusį specialistą, tačiau jei esate nepatenkinti darbu būtinai kreipkitės į implantaciją atlikusį specialistą ir išsiaiškinkite priežastis, kad būtų galima rasti naują sprendimą.

 

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu