Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Odontologas, stomatologas ar dantistas?

Dažnai žmonės kalbėdami mėgsta sakyti “man reikia pas dantistą”, taip apibūdindami visus specialistus, kurie dirba su dantimis. Tačiau klinikų aprašymuose matome –  geriausias odontologas / švelni burnos higienistė /profesionalus ortodontas /patyręs chirurgas ir pan. Kuo visi šie specialistai skiriasi ir kaip žinoti kurio man reikia? O taip pat, kaip teisingai reikėtų vadinti dantų gydytoją registruojantis apžiūrai? Bei į ką atkreipti dėmesį renkantis specialistus.

Kaip pavadinti - dantistas, stomatologas ar odontologas?

Dantistas pagal tos pačios šaknies žodį dantis, dažniausiai logiškai asocijuojasi su žmogumi, kuris dirba su dantimis. Nors tarptautinis lietuvių kalbos žodynas, teigia, kad šis žodis gali būti vartojamas šnekamojoje kalboje. Tačiau kaip automobilių mechanikų nevadiname “mašinistais”, o statybininkų “namistais” šis žodis skamba ne kaip ir odontologijos klinikų specialistams. Taip pat dėl jo prancūziškos kilmės, vertinamas kaip vengtinas vartoti hibridinės darybos žodis, kurį rekomenduojama pakeisti į  - dantų gydytojas.  Todėl apibendrinant – šį žodį vertėtų pamiršti.

Odontologija  - medicinos šaka ir mokslas, tiriantis dantis, taip pat kaukolės ir veido dalių aspektus, įskaitant smilkininį apatinio žandikaulio sąnarį  ir kitas atramines, raumenų, limfines, nervų, kraujagyslių ir anatomines struktūras. Tačiau odontologija yra glaudžiai susijusi su stomatologija – mokslu apie burnos ertmės organų ligas ir jų gydymą. Paprastais žodžiais tariant odontologija reiškia “mokslas apie dantis”, o stomatologija “mokslas apie burną”, kuris apima kur kas platesnę sritį nei odontologija. Šie žodžiai abu gali būti vartojami, tačiau Lietuvoje universitetuose ruošiami specialistai gauna gydytojo odontologo kvalifikaciją. Todėl žodis odontologas iš šių trijų būtų geriausias pasirinkimas vartoti kalboje.

odontologas klaipeda

Gydytojų odontologų specializacijos

Odontologijos specializacijų, kaip ir kitose medicinos srityje yra daug, o kai kurie pavadinimai ne juokais gali palaužyti liežuvį. Mintinai išmokti jų nebūtina, bet susipažinti ir sužinoti tikrai nepakenks.

Endodontija – pulpos audinių ligos ir jų gydymas. Endodontologas specializuojasi danties šaknies kanalų gydyme. Vien jo paminėjimas daugeliui gali sukelti nerimą. Tačiau apsilankymo pas gydytoją endodontologą nebereikia baimintis. Kadangi jie specializuojasi danties pulpos problemų diagnostikoje ir gydyme ir užtikrina, kad procesas būtų kuo efektyvesnis ir mažiau skausmingas. Endodontologas atlieka:

endodontas

 •     Kalcifikuotų dantų šaknų kanalų paiešką
 •     Plombinės medžiagos pašalinimą atliekant kanalo pergydymą
 •     Danties vainiko ir šaknies skilimų bei lūžimų diagnostiką
 •     Danties vainiko ar šaknies perforacijų diagnostiką ir gydymą
 •     Svetimkūnių pašalinimą iš dantų šaknų kanalų
 •     Kultinių kaiščių įklotų pašalinimą

Periodontologija – tai mokslas, tiriantis aplink dantį esančius audinius ir jų patologijas Periodontologas pasirūpins jūsų dantenų sveikata taip užtikrindami jūsų natūralių dantų ilgaamžiškumą. Jie specializuojasi dantenų ligų prevencijoje, diagnostikoje ir gydyme bei yra apmokyti atlikti įvairias dantenų chirurgines procedūras. Jei jaučiate dantenų kraujavimą ar patinimą, jums gali prireikti meistriškų periodontologo rankų. Periodontologai gydo tokias ligas kaip:

 •     Gingivitą
 •     Periodantitą
 •     Dantenų recesiją

Ortodontija - apima dantų padėčių, žandikaulių augimo, sąkandžio koregavimą, diagnozavimą ir prevenciją. Gydytojas ortodontas specializuojasi dantų ir žandikaulių lyginimo srityje ir yra gerai pažįstami tiems, kuriems kada nors teko susidurti su breketais ar dantų tiesinimo kapomis. Nesvarbu, ar tai kreivi dantys, per didelis ar per mažas sąkandis, ortodontas jums gali padėti sugrąžinti lygiai tobulą šypseną.

ortodontas klaipeda

Vaikų odontologija vaikų dantų gydymas. Kaip pediatrai rūpinasi vaikų sveikatos poreikiais, taip ir vaikų odontologai specializuojasi vaikų dantų priežiūroje.  Vaikų odontologai yra baigę specialiąsias podiplomines studijas šioje srityje ir taikydami kitokį požiūrį, jie užtikrina, kad vaikai nuo mažens įgytų teigiamą odontologinę patirtį ir visą gyvenimą nuolatos be baimės rūpintųsi burnos sveikata.

Dantų implantologija, protezavimas – sritis apimanti prarastų dantų atstatymą. Protezuotojai specializuojasi dirbtinių dantų - protezų, tiltelių ar implantų parinkime, pritaikyme ir jų atstatyme burnos erdvėje. Jų kompetencija užtikrina, kad protezai ne tik puikiai tiks, bet ir atitiks natūralią jūsų dantų išvaizdą. Daugiau apie dantų implantus ir protezus.

protezuotojas klaipeda

 Burnos chirurgija - tai medicinos sritis, nagrinėjanti ir gydanti burnos, dantų, žandikaulių ir veido struktūrų patologijas, traumas ir ligas. Burnos chirurgas atlieka sudėtingesnes dantų procedūras, kurioms reikia chirurginės intervencijos, pavyzdžiui, danties šalinimą arba dantų implantavimą. Jie taip pat sprendžia su veido traumomis, žandikaulio operacijomis ir net kai kuriomis kosmetinėmis procedūromis susijusius atvejus. Daugiau apie burnos chirurgiją.

burnos chirurgas klaipeda

Burnos higienistas teikia pagrindines dantų priežiūros paslaugas, atlieka burnos higieną, konsultuoja bei nustato galimas dantų, burnos ligas, nukreipia tolimesniam gydymui pas reikalingus specialistus. Burnos higienistas – vienas dažniausiai sutinkamų specialistų, kuriuos rekomenduojama aplankyti 1-2 kartus per metus kiekvienam, norinčiam ilgai džiaugtis sveika šypsena. Viskas ką reikia žinoti apie burnos higieną.

dantu higienistas

Taip pat už jūsų sveiką šypseną atsakingi ir kiti specialistai tokie kaip odontologų asistentai ir pagalbininkai, dantų technikai, terapeutai ir pan.). Odontologijos klinikoje gali dirbti daug įvairių specialistų, kurių kiekvienas turi unikalių įgūdžių, pritaikytų konkretiems burnos sveikatos problemoms spręsti.

Kaip pasirinkti geriausią specialistą?

Paprastai tariant, geriausias specialistas yra tas, su kuriuo jūs patys jaučiatės geriausiai. Tačiau, kad būtų lengviau, pateikiame keletą punktų į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis savo specialistą:

 1.     Reputacija. Kiekviena klinika savo profilyje teigia, kad jie yra patys geriausi, tačiau tikrą informaciją apie paslaugų kokybę galima lengvai surasti Google žemėlapyje pasispaudus ant klinikos, taip pat Facebook tinkle ar atkreipti dėmesį į paprastų ten apsilankiusių žmonių rekomendacijas.
 2.     Odontologijos klinikos paslaugų spektras. Net jei ir ieškote konkretaus specialisto atkreipkite dėmesį, kad klinika turėtų kuo platesnį paslaugų spektrą. Taip galėsite būti tikri, kad gausite patikimą informaciją iš savo srities profesionalų ir esant poreikiui būsit nukreipti pas kitą specialistą laiku.
 3.     Technologijos. Naujausios technologijos ir medžiagos leidžia užtikrinti gydymą be skausmo, todėl verta atkreipti dėmesį į įrangos naujumą. Nors dauguma klinikų dirba su labai panašia įranga ir medžiagomis, tačiau visada atkreipkite dėmesį ar klinika siūlo inovatyvias procedūras. Tikėtina, kad odontologas, kuris domisi savo srities naujovėmis ir nebijo priimti mokslo pažangą, galės pasiūlyti kur kas saugesnius ir efektyvesnius gydymo būdus.
 4.     Vieta. Odontologijos kliniką reikėtų pasirinkti, kad ją būtų lengva, greita ir patogu pasiekti, bei aplink būtų patogi infrastruktūra. Pavyzdžiui, nemokama ar nebrangi automobilių parkavimo vieta, kurioje visada be galvosūkio rasite kur palikti automobilį.
 5.     Jūsų komfortas. Labai svarbu, liaudiškai sakant, kad sutaptų jūsų ir odontologo biolaukai. Net ir pati gražiausia klinika ir profesionalus negarantuoja, kad jums bus patogu. Jūs turėtumėte jaustis taip patogiai, kad galėtumėte išsakyti savo bėdas, nebijotumėte klausti ir gautumėte rūpimus atsakymus. Jūs turite visu šimtu procentu jausti pasitikėjimą savo specialistu.odontologai klaipeda

Kodėl verta rinktis mūsų odontologijos kliniką:

 1.     Mes ne tik kaip ir visi teigiame, kad dirbame su naujausia ir pažangiausia įranga ir medžiagomis, bet iš tikrųjų galime pasidžiaugti, kad siūlome savo klientas šių dienų naujienas ir inovacijas – itin saugų naujos kartos dantų balinimo metodą, dantų tiesinimą itin plonomis naujos kartos kapomis, visą burnos implantaciją All-on-4 metodu .
 2.     Siūlome platų paslaugų spektrą, todėl viską galite gauti iš vienų rankų.
 3.     Esame jauki šeimos klinika, su beveik nekintančiu personalu. Mūsų klinikoje darbuojasi tik itin patyrę profesionalai, kuriuos šeimoje siekiame išlaikyti kuo ilgiau, taip garantuodami pastovumą ir stabilumą savo klientams.
 4.     Klaipėdoje esame užsitarnavę vaikų mylimiausių vardą, tačiau tokį patį švelnumą ir rūpestį, garantuojame ir savo suaugusiems klientams.
 5.     Esame patogioje, lengvai pasiekiamoje miesto dalyje, kur visuomet be problemų yra vietos ir jūsų automobiliui.
 6.     Siūlome konkurencingas kainas, akcijas ir paslaugas išsimokėtinai.
 7.     Savo darbams taikome garantiją ir priežiūrą.
 8.     Su kiekvienu klientu dirbame individualiai ir ieškome geriausio sprendimo.
 9.     Jei netikėtai suskaudo dantį, stengiamės padėti ir rasti jums artimiausią įmanomą vietą.
©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu