Dantų implantacija kas tai?
Dantų implantacija – tai pažangi odontologinė procedūra, leidžianti atkurti prarastą dantį. Implantacijos metu trūkstama natūrali danties šaknis yra pakeičiama dirbtine šaknimi, vadinama dantų implantu. Pats dantų implantas – tai nedidelis varžtelis įsukamas į paciento kaulą, kuriam prigijus ant jo yra tvirtinamas dirbtinis dantis (vadinamas vainikėliu).
Pagrindiniai dantų implantų privalumai?
- Saugumas. Netekus danties, galima atkurti danties šaknį ir prarastą dantį, nešlifuojant ar kitaip nepažeidžiant aplinkinių dantų.
- Ilgaamžiškumas. Tai ilgalaikis sprendimas, galintis tarnauti iki 25 metų
- Funkcionalumas. Pilnai atstato kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą.
- Patogumas. Implantas nereikalauja jokios papildomos ar specialios priežiūros, taip pat nei savo išvaizda, nei pojūčiais nesiskiria nuo natūralių dantų.
- Poveikis sveikatai. Implantai apsaugo nuo žandikaulio kaulo nykimo ir dėl atsiradusios ertmės galimo dantų judėjimo, kurios ilgainiui gali sukelti papildomas problemas.
Pagrindiniai dantų implantacijos minusai?
- Kaina. Lyginant su kitomis dantų atkūrimo procedūromis (protezavimas vainikėliu, tiltais ), implantacijos kaina yra didesnė.
- Gydymo laikotarpis. Kadangi procedūra yra sudėtinga, reikalauja ilgesnio gydymo laikotarpio.
- Galimos kliūtys. Jei dantis prarastas seniau ir kaulas pradėjęs nykti, gali reikėtų papildomų procedūrų, tokių kaip kaulo priauginimas, yra atvejų kai implantacija negalima.
- Rizika. Nors ir labai retai, bet kaip ir kiekviena medicininė procedūra su intervencija, šioje taip pat yra galimos skausmo, infekcijos ar komplikacijos rizikos.
Kaip atliekama dantų implantacija?
Dantų implantacijos eiga gali skirtis nuo individualios paciento būklės, tačiau pagrindiniai etapai yra šie:
Konsultacija. Pirmo susitikimo metu odontologas pirmiausia įvertina paciento situaciją. Vertinama ar implantacija yra tinkamas gydymo metodas, aiškinamasi ar pacientas neserga ligomis, kurios gali pakenkti implanto prigijimui. Taip pat yra atliekama rentgeno nuotrauka, kurioje vertinama, ar užtenka kaulo ir jo tankis yra pakankamas implantui prigyti. Galiausiai, yra sudaromas individualus paciento gydymo planas, su kainomis, numatomomis procedūromis ir trukme.
Implantacija ir laikinas dantis. Prieš procedūrą yra atliekamas nuskausminimas. Vieno implanto įsukimas yra gana greita ir paprasta procedūra, trunkanti apie 10-15 min. Po įsukimo tvirtinama gijimo galvutė arba laikinas gijimo dantis, kad pacientas laisvai galėtų tęsti savo normalų gyvenimą. Implanto prigijimo laikotarpis yra labai individualus, tačiau vidutiniškai užtrunka 3-6 mėnesius.
Nuolatinio danties vainikėlio (karūnėlės) , protezo ar dantų tilto gamyba. Po to kai implantas sėkmingai prigijo yra imamas individualus paciento dantų antspaudas, kad būtų pagaminti danties vainikėlis/ protezas/ dantų tiltas (priklausomai nuo situacijos). Naudojant naujausias technologijas naujai sukuriami dantys, visiškai atitinka jūsų natūralių dantų pojūčius ir vaizdą.
Nuolatinio danties karūnėlės, protezo ar dantų tilto tvirtinimas. Naujai pagaminti nuolatiniai dantys tvirtinami (prisukimo arba cementavimo būdu) prie implanto. Pacientas džiaugiasi savo nauja ir gražia šypsena ir pamiršta rūpesčius.
Kada rekomenduojama atlikti dantų implantaciją?
Dantų implantai – vienas geriausių ir patogiausių sprendimų, kuomet reikia atkurti vieną ar keletą dantų. Be to, naujasis All–on–4 metodas leidžia atkurti visus žandikaulio lanko dantis vienu kartu. Dėl implantacijos visuomet rekomenduojame kreiptis kuo anksčiau: vos netekus danties arba susiderinus su chirurgu, implantą įsukti į tik ką ištraukto danties vietą, taip sutaupant lėšų, laiko ir užtikrinant sklandesnį implanto prigijimą. Jei pacientas danties neteko anksčiau ir dabar tik pradeda svarstyti, pirmiausia reikėtų kreiptis konsultacijai, kurios metu bus nustatytas ir pasiūlytas geriausiai tinkantis variantas.
Ar būtina atstatinėti prarastą dantį jei jo nesimato?
Būtina, jei norite džiaugtis sveika ir gražia šypsena. Visi dantys veikia kaip atrama, todėl netekus danties prasideda dantų judėjimas: gretimi dantys pradeda krypti į tarpą, priešais esantys dantys išilgėja, kuris ilgainiui gali pakeisti jūsų kramtymo funkcionalumą ir estetinį visos šypsenos vaizdą. Be to, buvusio danties vietoje kaulas ir dantenos ima nykti, todėl ilgainiui pasikeičia net veido struktūrą, atsiranda įdubimas, oda ir raumenys pasmunka, veidas atrodo labiau pavargęs. Galiausiai uždelsus danties atstatymą, vėliau gali reikėti sudėtingesnių ir brangesnių procedūrų. Todėl visada rekomenduojame reaguoti kuo greičiau.
Ar galima atlikti implantaciją jei trūksta visų dantų?
Taip, pažangiausios technologinės naujovės leidžia implantais atkurti net ir visus dantis. Tam rekomenduojama All – on – 4 metodas, leidžiantis visam šypsenos atstatymui naudoti nuo 4 iki 6 implantų. Tokiu būdu atkurta šypsena nevargina, leidžia laisvai kramtyti ir šypsotis, tarsi turint natūralius dantis, nėra nemalonių pojūčių, kuriuos gali sukelti protezai. Maža to, prie implantų pritvirtintų dantų nereikia išiminėti ir tokia kompozicija nereikalauja specifinės priežiūros, nesusidėvi dėl nuolatinio išėmimo.
Ar galima iš karto įsukti implantą į ištraukto danties vietą?
Šveicariški Straumann implantai kartais gali būti sriegiami iškart po natūralaus danties pašalinimo, to paties vizito metu. Atliekant šią procedūrą, išvengiama papildomo apsilankymo pas gydytoją. Tačiau šis būdas gali būti taikomas ne visais atvejais, tai gali įvertinti tik specialistas apžiūros metu. Vertinama ar pakankamas paciento žandikaulio kaulo kiekis, pakankamas dantenų storis, leidžiantis pasiekti maksimaliai gerą estetinį rezultatą ir implanto stabilumą, taip pat ar savas dantis nebuvo sukėlęs kaulo uždegimo. Tokia procedūra dažnai taikoma priekiniams dantims, kai praradus dantį delsti nesinori.
Kada implantacijos metodas yra netinkamas?
Yra keletas situacijų kai dantų implantacija yra negalima arba nerekomenduojama, tai:
- Nepakankamas kaulo aukštis ir tankumas, kai jo nebeįmanoma atkurti.
- Implantacija neatliekama vaikams ir paaugliams iki 17 metų, nes jų kaulai dar nėra susiformavę.
- Dantų implantacija neatliekama nėščioms ir maitinančioms moterims;
- Nerekomenduojama pacientams turintiems rimtas sveikatos problemas – sergantiems tokiomis ligomis kaip nekontroliuojamas diabetas, osteoporozė, širdies ligos ir kt., kai implantacija gali būti rizikinga.
- Daug rūkantiems pacientams (kai surūkoma daugiau nei 20 cigarečių per dieną), dėl sudėtingo gijimo implantacija gali būti neefektyvi.
Tačiau kiekvieną situaciją individualiai vertina patyręs specialistas, atlikdamas ne tik apžiūrą bet ir įvairius tyrimus, vertindamas galimas rizikas ir efektyvumą, todėl geriausia konsultuotis tiesiogiai.
Ką daryti jei dar tik svarstau apie implantaciją, bet dar nežinau?
Mes pateikiame bendrą informaciją susipažinimui, tačiau konkrečius klausimus: „ar galima?/ Kiek kainuos?/ Kiek truks? /Kuris yra geresnis?“ galima atsakyti tik įvertinus gyvai konsultacijos metu. Gydytojas chirurgas ne tik atliks apžiūrą ir vertinimą, bet pasiūlys, parekomenduos ir paaiškins skirtumus ir privalumus, bei sudarys individualų gydymo planą. Konsultacija – nėra gydymas, todėl pacientas, turi teisę įvertinus gautą informaciją atsisakyti ir nebetęsti procedūros toliau, todėl galite drąsiai registruotis konsultacijai. (Konsultacijos kaina – 30 eurų)
Ar gali implantacija nepavykti?
Kai implantacijos procedūrą atlieka patyręs, kvalifikuotas specialistas, naudodamas kokybiškus ir patikimus implantus, nesėkmių rizika – minimali. Atlikti pasauliniai tyrimai rodo, kad apie 97 – 98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*.
*Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje yra 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)
Ar implantacija yra skausminga?
Pati procedūra yra visiškai neskausminga. Pacientas procedūros metu yra nuskausminamas, todėl pati procedūra nesukelia jokio diskomforto.
Iš ko pagamintas implantas?
Dantų implantai paprastai gaminami iš geriausiai žmogaus organizmo savybes atitinkančios medžiagos – titano arba cirkonio. Šveicarų kompanija Straumann savo produkcijai naudoja patobulintą patentuotą titano ir cirkonio lydinį – Roxolid. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad Roxolid lydinio implantai geriau prigyja ir yra net 30% stipresni nei įprasti titano implantai. Taigi, pasirinkus tinkamo lydinio implantą, ženkliai sumažinama implanto lūžimo tikimybė ir garantuojamas jo funkcionalumas bei ilgaamžiškumas. Be to, Roxolid lydinys leidžia pagaminti ir naudoti mažesnio diametro implantą, taip atliekant mažesnę intervenciją į organizmą.
Kiek kainuoja dantų implantai?
Pats implantas kainuoja nuo 500 iki 800 eurų, visos dantų implantų kainos . Tačiau ko tiksliai jums reikės ir kiek tai kainuos yra nustatoma konsultacijos metu sudarant gydymo planą.
Ką daryti jei noriu implanto, bet neturiu tam pinigų?
Dantų implantacija yra brangi procedūra ir mes suprantame, kad ne kiekvienas gali leisti tokią sumą atimti iš šeimos biudžeto. Todėl pas mus yra galimybė atlikti paslaugas, mokant dalimis ir naudojantis Inbank ar General Financing siūlomu lizingu . Jūsų sveikata, šypsena ir pasitikėjimas yra svarbiausia, todėl šioje vietoje rekomenduojame rinktis patikimą, patogų ir ilgaamžį sprendimą.
Ar suteikiama garantija?
Priklausomai nuo implanto gamintojo, pačiam implantui yra suteikiama nuo 5 metų iki viso gyvenimo garantija.
Kaip dantų implantą man pasirinkti?
Tai nustatys ir parekomenduos gydytojas apžiūros metu, plačiau papasakodamas apie implantų skirtumus ir panašumus, savarankiškai to nusistatyti neįmanoma.
Jei implantas matomoje vietoje, ar jis nesiskirs nuo kitų dantų?
Ne. Naujausiomis technologijomis, skaitmeniniu būdu yra nustatoma paciento natūrali dantų spalva ir pagaminamas individualus implantas, kuris net ir matomoje vietoje nesiskirs nuo greta esančių dantų.
Turite daugiau klausimų? Laikas užsiregistruoti konsultacijai.
Mūsų klinikoje implantaciją atlieka burnos chirurgas Avi Kuperschlag. Tai labai patyręs specialistas, ne tik puikus praktikas, bet ir mokytojas, vedantis mokymus tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Burnos chirurgo Avi Kupershlag išskirtinumas – individualus vienmomentės implantologijos metodas, kai vieno apsilankymo metu pacientui pašalinamas sugedęs dantis ir įsriegiamas implantas. Taip pat, jis yra vienintelis Lietuvoje burnos chirurgas, naudojantis išskirtinę „Densah – Osseodensification” sistemą ir autogeninio dentino metodiką.
Gydytojas specializuojasi itin sudėtinguose dantų šalinimuose ir operacijose, todėl galime užtikrinti, kad pateksite į geras ir patyrusias rankas. Daugiau informacijos apie burnos chirurgą.